TOP10: Najbardziej zaskakujące suknie ślubne

rekawiczki

Suknia ślubna to nieodzowny element udanego ślubu. Kobiety marzą o założeniu pięknej białej sukni, która sprawi, że ich ślub będzie wyjątkowy. Redakcja T10 prezentuje w tym artykule, nieco odmienne podejście do terminu „suknia ślubna”. Przedstawiamy najbardziej zaskakujące pomysły na suknię ślubną.

10. Suknia z płatków róż

Juan Manuel Barrieto  postanowił stworzyć jadalne ubranie. W roku 2011 wykonał suknię ślubną z ponad 2 000 lukrowanych płatków białych róż. Suknia zachowała wszystkie proporcje i kształt, posiadała dodatki takie jak kolczyki, naszyjnik, bransoletkę oraz ślubny bukiet. Ten romantyczny strój został wykonany z masy cukrowej.

jadalna suknia slubna

9. Włochata suknia ślubna

Thelma Madine zaprojektowała suknię, której materiałem były włosy. Ta wyjątkowo barwna suknia ślubna została stworzona z 240 metrów „materiału”. Aby stworzyć to dzieło było potrzebne aż 8 osób, które łącznie pracowały około 300 godzin. Suknia była bardzo wymagająca ponieważ ważyła 95 kilogramów i kosztowała 50 000 funtów.

Suknia ślubna z włosów

8. Gumowe rękawiczki

Susie MacMurray stworzyła w 2004 roku suknię ślubną wykonaną z 14 000 wywróconych na lewą stronę gumowych rękawiczek. Projektantka słynie z nadawania nowych znaczeń przedmiotom użytku codziennego, które połączone w specyficzny sposób tworzą zniewalające dzieła sztuki.

rekawiczki

7. Wełna liczona w metrach

Aamu Song uszyła w roku 2012 suknię z ponad 550 metrów wełny. Czerwona suknia z bufiastymi rękawami i rozłożystym, okalającym ją trenem jest wyposażona w 238 kieszonek o ludzkich wymiarach. Istotą tej sukni jest dobre samopoczucie ludzi leżących, aby odczuwali komfort i ciepłą atmosferę oraz spędzili mile czas z przyjaciółmi.

aamusongreddress7

6. Zabawa kolorem

Phillips Design stworzył w 2008 roku suknię odzwierciedlającą nastrój. Strój zmienia barwę światła w zależności od temperatury ciała. Dzięki receptorom czułym na zmiany temperatury w ciele suknia zmienia swój kolor. Można ją dowolnie zaprogramować i dopasować nasz wygląd danego wieczoru.

6_philips_design

5. Namiot ?

Adrienne Pao  wraz z artystą Robinem Lasserem stworzyli cykl fotografii pt. „Tent dresses”. Suknie będące przedłużeniem wielkich namiotów wykonanych z tego samego materiału stanowią dość osobliwy przykład współczesnej „mody”. Swoje prace artyści nazywają „architekturą do noszenia”, która w połączeniu z ciałem i otaczającym go krajobrazem miałaby być wypowiedzią dotyczącą funkcjonowania kobiety w XXI wieku.

Suknia namiot

4. Żelkowa suknia

Sayuri Murakami i Hissa Igarashi stworzyli suknię, która składała się z 50 000 żelkowych misiów. Ręczne przyklejenie kolorowych żelek do stalowego szkieletu zajęło im ponad 3 tygodnie. Suknia zniewala różnorodnością barw i subtelną, kobiecą formą.

Miśki haribo

3. Pani młoda = beza

Valentyn Shtefano postanowił stworzyć dla swojej przyszłej żony na dzień ślubu suknię z 1 500 połączonych skarmelizowanym cukrem kremowych ptysi. Czas na wykonanie tego dzieła to ponad 2 miesiące, na szczęście suknia ważyła tylko 9 kilogramów.

3 Bezy Suknie ślubne

2. Tort

Lukka Sigurdardottir  w 2010 roku stworzyła ślubną suknię będącą jednocześnie…weselnym tortem. Nakładając na siebie kolejne warstwy połączonego masą cukrową wielobarwnego biszkoptu Lukka stworzyła olbrzymi, wyjątkowo apetyczny tort w kształcie sukni ślubnej. Swoją rzeźbę pokryła dodatkowo grubą warstwą białego lukru. I choć trudno uznać ten projekt za praktyczny, to łącząc dwa obowiązkowe elementy każdej uroczystości weselnej – suknia ślubna oraz tort dla gości – bez wątpienia należy do jednych z najbardziej oszczędnych i propozycji.

2 Tort jako suknia ślubna

1. Body painting zamiast sukni

Body Painting , zamiast strojów coraz częściej zostaje używany przez przyszłe małżeństwa. Jest to z pewnością tańszy sposób na piękną suknię czy garnitur, a do tego bardzo oryginalny. Niestety minusem tego jest fakt, że jest nietrwały i najlepiej go wykorzystać latem, kiedy temperatura jest wyższa.

1. Body Painting na ślubie


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *