TOP10: Najbardziej „pijane” kraje świata

alko

T10 Prezentuje! Poniższa lista odkrywa 10 krajów o największym spożyciu alkoholu na świecie. Ranking ten utworzono na bazie miernika, jakim była ilość czystego alkoholu etylowego spożywanego średnio przez 1 mieszkańca w ciągu roku. Do badań wzięto osoby powyżej 15 lat. Wyniki oparte są na danych Światowej Organizacji Zdrowia z 2005 roku. W rankingu zsumowano zbadaną ilość oraz szacowaną co bardziej uwiarygodni wyniki.

10 miejsce: Białoruś

BiałorBialorusuś od wielu lat próbowała dobić do pierwszej dziesiątki. Jako, że sprzyja im ustrój polityczny i opieka Wujka Aleksandra Łukaszenki, spożycie alkoholu w kraju rośnie. Państwo to należy docenić, za walkę, gdyż rzadko znajduje się na tak wysokich miejscach w jakichkolwiek rankingach światowych. Całkowite spożycie alkoholu w Białorusi obliczono na 15,13 litra na osobę.

9 miejsce: Słowenia

Konsumpcja Słoweńców doprowadziła ich na 9 miejsce w rankingu. Pochłaniają rocznie 15,19 litra na głowę z czego większą ilość w postaci wina.

8 miejsce: Rumunia8 miejsce Rumunia znak

Skala picia w Rumuni jest na tyle duża, że uplasowało to Rumunów na 8 miejscu listy. Piją rocznie 15,3 litra alkoholu. Co ciekawe z tego powodu pojawiają się na drogach niezidentyfikowane stworzenia pełzające po ulicach. Dbając o bezpieczeństwo na drogach władze stawiają pewne znaki.

7 miejsce : Andora

Kraj położony w Pirenejach, otoczony niezwykle urokliwą przyrodą, wypełniony pięknym krajobrazami. Aż dziw bierze, że osiągnięto tak dobry wynik. Jedynym wytłumaczeniem, które znajduję jest to, że gdy jest się tam na wakacjach wywozi się z tego kraju tyle alkoholu, że się prawie w bagażniku nie mieści. Dla niewtajemniczonych  jest tam strefa wolnocłowa. Wynik 15,48 litra.

6 miejsce: Estonia

Nadbałtycki kraj pamiętający kulturę i tradycję Sowietów. Nie dziwi więc fakt, iż w prawidłowy sposób kultywuję tradycję. Wynik 15,57 litra.

estonia

Homer na estońskiej plaży

5 miejsce: Ukraina

Podobnie jak Estonia, kraj postsowiecki. Prawdziwym przykładem dla narodu był tutaj Wiktor Janukowycz, który pokazał jak się w kraju powinno pić wódkę. A jak wiemy co z góry to święte, naród poszedł za głosem przywódcy. Wynik: 15,6 l.

[youtube id=”MKwUGBPsO80″ width=”450″ height=”350″]

4 miejsce: Rosja !

Rosja tuż za podium. 4 miejsce to w oczach Rosjan ale i pewnie nas to rozczarowanie. Aż dziw, że znaleźli się tak nisko.  Chyba, że działała tutaj Rosyjska Myśl Propagandowa. Nie mniej jednak my Polacy i tak wiemy, że Rosjanie są najlepsi w tej branży. Wynik: tylko 15,76 l. — > Wstyd.

4. Rosja NIET

Plakat z Rosji

3 miejsce: Węgry

Węgry znajdują się na najniższym stopniu podium z wynikiem 16,27 l. Węgry swój wynik zawdzięczają ogólnemu upodobaniu do alkoholu. Piją mniej więcej te same ilości alkoholu etylowego w postaci zarówno piwa, wina jak i wódki.

2 miejsce: Czechy

czechy

Solidny Czeski Brzuch

Wicemistrzami zostają Czesi, nasi południowi bracia, z wynikiem 16,45 l. Ich tak wysokie miejsce determinowane jest dużą ilością spożywanego przepysznego piwa. W postaci piwa przeciętny Czech pochłania 8,5 litra alkoholu etylowego (5% piwo ma około 30 ml – 0,03l alkoholu etylowego – więc średnio wypija się u nich 284 piwka w roku).

1 miejsce: Mołdawia !

To jest zdecydowanie niespodzianka. Ważne podkreślenia jest, że ponad połowa spożycia  w tym kraju została oszacowana, stąd może tak wysokie miejsce. Mołdawianie wypijają 18,22 litra. Swoją drogą mają tak dobre brandy, piwa i wina z granatów nic dziwnego, że lubią sobie wypić.

mołdawia1

Mołdawianie cieszą się ze zwycięstwa

Z obywatelskiego obowiązku podaje miejsce Polski – niestety dopiero 20 pozycja. Wynik:  13,25 l. Występuję więc z apelem o walkę o jak najwyższe cele w następnym notowaniu. Bądźmy najlepsi.

obywateleIVRP

Obywatele IV Rzeczpospolitej

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

3 Comments

 1. Magda

  9 maja 2013 at 13:28

  Szkoda ze Polska tak słabiutko. Jak widać niespodzianki są i Ruscy zdetronizowani. 😀

 2. Ronaldinho87

  9 maja 2013 at 13:30

  A ja i tak wiem ze Polacy pija najwięcej heheh

 3. ukraina

  30 września 2013 at 15:32

  Janukowycz się nie piesci 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *