TOP10: Najbardziej ekskluzywne kurorty narciarskie na świecie

logo

Wszystkich tych, którzy nie wiedzą jak spędzić ferie w tym roku zapraszamy do zapoznania się z rankingiem prezentującym najbardziej ekskluzywne kurorty narciarskie na świecie. Przy „odrobinie”  zachomikowanej kasy możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu i pośmigać na tych samych trasach narciarskich co m.in. Tom Cruise, brytyjska rodzina królewska czy David i Victoria Beckham.

10. Oukaimeden, Maroko

Ekskluzywność kurortu leżącego w Atlasie Wysokim polega na tym, że mało kto o nim wie. Miejscową ludność bardziej interesują wyścigi wielbłądów niż szusowanie po stokach, zaś Europejczykom Maroko kojarzy się z letnim wypoczynkiem, a nie z narciarskimi szlakami. Dlatego Oukaimeden nie jest oblegany, ale inwestująca w kurort firma Emmar z Dubaju (1,4 mld dolarów) liczy na przyjazdy zamożnych gości z Europy.

Oukaimeden i transport na osłach

Oukaimeden i transport na osłach

9. Niseko, Japonia

To ma być Aspen of Asia, czyli kurort wzorowany na amerykańskim Aspen i tak samo atrakcyjny jak on, tyle że na japońskiej wyspie Hokkaido. Miliony dolarów inwestują tu malezyjscy biznesmeni Richard Li i Francis Yeoh. Wybudowali już kilka hoteli i lotnisko dla prywatnych samolotów. Na początku 2014 roku luksusowy hotel otwiera tu także amerykańska Capella Hotel Group. Niseko to po Mount Braker w USA najbardziej zaśnieżony kurort na świecie.

Na drugim planie ośrodek Niseko

Na drugim planie ośrodek Niseko

8. Yellowstone Club, USA

Jest bodaj najbardziej ekskluzywnym kurortem narciarskim na świecie. I nic dziwnego , bo klub jest właścicielem rozległego terenu narciarskiego, w tym kilkunastu stoków, do których dostęp mają tylko jego członkowie. Aby dostać się do klubu, trzeba m.in. wpłacić 300 tysięcy dolarów tytułem wpisowego i mieć nie mniej niż 3 mln dol. płynnych aktywów.

Rezydencja jednego z członków Yellowstone Club

Rezydencja jednego z członków Yellowstone Club

7. Deer Valley, USA

Na nartach lubi tu jeździć Mitt Romney, kandydat na prezydenta USA w wyborach w 2012 roku. Sezon otwiera grudniowe Celebrity SkiFest, potem w styczniu w sąsiednim Park City odbywa się Sundance Film Festiwal – festiwal kina niezależnego, który wymyślił i ufundował Robert Redford. Stoki Deer Valley nie są zatłoczone, bo dziennie sprzedawana jest limitowana liczba skipassów.

Deer Valley

Deer Valley

Jeden z hoteli w Deer Valley

Jeden z hoteli w Deer Valley

 

6. Zermatt, Szwajcaria

Piękny, typowo alpejski kurort, w którym obowiązuje zakaz poruszania się samochodem, przyciąga narciarzy lubiących mierzyć się  z trudniejszymi stokami. Jest jednym z najdroższych kurortów, ale nikt nie wyjeżdża stąd rozczarowany. Nie mówiąc o tym, że w żadnym alpejskim kurorcie nie ma tak wielu kuchni świata. Najmodniejsze miejsce apresski to Vernissage – restauracja, bar, kino i galeria w jednym. Dotrzeć tu można wynajętą w Zurychu czy Genewie limuzyną bądź helikopterem.

Zermatt

Zermatt

5. Cortina d’Ampezzo, Włochy

Mówi się, że Cortina d’Ampezzo jest ostatnią narciarską oazą we Włoszech dla ludzi bogatych – przemysłowców, gwiazd filmu, potentatów mody, old Money famillies. Kurort jak mało, który oddaje włoski styl życia, w którym po lunchu narty nie wchodzą już w grę (na stokach są wtedy tylko cudzoziemcy). Damy w kosztownych futrach są w Cortinie codziennością.

Cortina d'Ampezzo

Cortina d’Ampezzo

4. Klosters, Szwajcaria

Spokojna, zamożna i mniej ostentacyjna od pobliskiego Davos miejscowość narciarska, o której zrobiło się głośno, gdy bywał tu brytyjski książę Karol, książę William i Kate Middleton. Oferta apresski to m.in. Gotschna, ulubiona restauracja księcia Karola, Night-club Casa Antica, nagrodzona gwiazdką Michelina restauracja  Walserhof oraz bar Wynegg, gdzie jest najlepsze fondue w szwajcarskich Alpach.

Kolejka linowa w Klosters

Kolejka linowa w Klosters

3. Zurs, Austria

Mówi się, że stoki narciarskie w najbardziej ekskluzywnym zimowym kurorcie w Austrii nie są zatłoczone, ponieważ bogaci goście spędzają czas głównie przy kieliszku Bolly, czyli szampana Bollingera. Ale to zapewne plotki, bo trasy dla narciarzy są tu bajeczne.

Zurs

Zurs

2. Megeve, Francja

Ten ski resort stworzyli baronowie Rothschildowie jako francuską alternatywę dla St.Moritz. Do dziś jest to najmodniejszy kurort narciarsko-towarzyski we Francji. W rejonie Megeve jest 300 km tras narciarskich. Ekskluzywny lunch z winem Chateau Clarke by Baron Edmond de Rothschild można zjeść w restauracji hotelu Palace du Mont d’Arbois, otwartym w 1921 roku przez baronessę Noemie.

Megeve

Megeve

1. St. Moritz, Szwajcaria

Sławę elitarnego kurortu budował przez sto lat z okładem. Hotele, restauracje i usługi wręcz ociekają luksusem, dlatego w St.Moritz trzeba mieć dużo pieniędzy. Bogatych gości przyciągają tu też śnieżne turnieje polo i wyścigi konne. Narciarze mają świetne warunki, bo kurort leży na wysokości ponad 1,8 tys. m i należy do najbardziej nasłonecznionych Alpach (332 bezchmurne dni w roku).

St.Moritz

St.Moritz

St.Moritz

Źródło: Forbes Polska, 01/2014

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *