Ile można zaoszczędzić kupując w lombardzie?

Shopping cart, dollars and calculator. Shopping consept

Czy zawsze warto inwestować w nowe rzeczy prosto z fabryki? Wielu klientów wychodzi z założenia, że nie ma sensu przepłacać za nowości, skoro za znacznie niższą cenę można mieć to samo, tyle że w drugiej ręki. Miejscem, gdzie można takie ciekawe oferty znaleźć, jest lombard.

Co opłaca się kupować w lombardzie?

Najlepiej kupować takie przedmioty, które nie tracą na wartości tylko dlatego, że nie są nowe, albo wręcz wiek pozytywnie wpływa na ich wartość, co doskonale obrazuje rynek antyków i cennych przedmiotów kolekcjonerskich. W lombardach można znaleźć zabytkowe meble, bibeloty, historyczne pamiątki, to także dobre miejsce na szukanie okazów do swoich kolekcji – mogą to być na przykład monety albo przedmioty z okresu II wojny światowej.

Upływ czasu nie szkodzi także biżuterii, która jest najpopularniejszym towarem w lombardach i właśnie w takich placówkach często trafiają się prawdziwe perełki, jakich próżno szukać w sklepach jubilerskich. Dużą częścią oferty lombardów jest jeszcze elektronika, tu jednak sytuacja wygląda nieco inaczej – telefony, elektronarzędzia czy laptopy są tańsze, ale jako rzeczy wcześniej używane mogą być gorszej jakości.

Czy lombard sprzedaje po niższych cenach niż sklep?

W lombardach generalnie jest taniej, a czasami te różnice w cenach są naprawdę pokaźne. Dochodzi jednak kwestia realnej wartości i jakości. Złote kolczyki z lombardu nosi się tak samo jak złote kolczyki prosto ze sklepu, tyle że te używane kosztują mniej niż u jubilera. Smartfon z drugiej ręki będzie tańszy, ale tutaj ślady użytkowania mają znaczenie, przedmiot może mieć wady jak rysa na obudowie, a jego żywotność jest krótsza. Co nie zmienia faktu, że to ciągle może być bardzo korzystna propozycja dla osób chcących zaoszczędzić.

Czy towar z lombardu jest legalny?

Poza ceną, ważną kwestią jest legalność towaru. W dobrych placówkach, jak www.lombardexpres.pl, każdy przedmiot wystawiony na sprzedaż przechodzi weryfikację, jego wartość ustala rzeczoznawca, a klient otrzymuje dowód zakupu i tak staje się pełnoprawnym właścicielem. Lombard sprawdza pochodzenie sprzedawanych rzeczy i nie ukrywa wad przedmiotu, zresztą rzeczy kompletnie bezwartościowe i niesprawne w ogóle nie trafiają do sprzedaży.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *