Mieszkania w Lublinie z programem Mieszkanie dla Młodych

apartment-building-1149751_960_720

Lublin jest jednym z miast, gdzie ciągle realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe. Cieszą się one sporym zainteresowaniem, także wraz z programem Mieszkanie dla Młodych, który pozwala na uzyskanie atrakcyjnego dofinansowania.

Program Mieszkanie dla Młodych okazał się dużym sukcesem. Polega on na dopłacie do wpłaty własnej dla osób spełniających określone wymagania. Z programu mogą skorzystać osoby do 35. roku życia (nie dotyczy rodzin z co najmniej trojgiem dzieci), które nie są w posiadaniu nieruchomości oraz zakupią swoje pierwsze mieszkanie na kredyt.

Na 10 procent dopłaty mogą liczyć osoby bez dzieci, na 15 procent ci, którzy mają jedno dziecko, na 20 procent osoby z dwójką dzieci, a na 30 procent z trójką lub większą liczbą dzieci. Można otrzymać także dodatkowe 5 procent, gdy w przeciągu 5 lat od skorzystania z oferty w rodzinie pojawi się kolejne dziecko.

W ramach programu Mieszkanie dla Młodych można zakupić mieszkanie zarówno z rynku pierwotnego, czyli nowe, od dewelopera, jak i mieszkanie z rynku wtórnego. Dopłata udzielana jest do 50 metrów kwadratowych mieszkania lub 65 metrów kwadratowych dla osób czy rodzin z trojgiem dzieci i więcej. Limit powierzchni dla lokalu mieszkalnego to 75 metrów kwadratowych – przy większych rodzinach jest on wyższy.

Limity w ramach programu dotyczą też ceny nieruchomości. Jeżeli interesuje cię nowe mieszkanie Lublin ma limit na poziomie 4850,42 złotych z metr kwadratowy, natomiast dla mieszkań z rynku wtórnego jest to 3968,52 złotych na pierwszy kwartał 2017 roku. W przypadku gmin przylegających do Lublina limity są niższe i wynoszą odpowiednio 4344,44 oraz 3554,54 złotych.

Zatem jeżeli interesuje cię zakupienie mieszkania w Lublinie, które pozwoli ci także na uzyskanie dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych, bez problemu można znaleźć ciekawe propozycje. Wielu deweloperów wręcz buduje nieruchomości z myślą o programie, aby klienci bez problemu mogli z niego skorzystać.

Gdy chcesz wybrać Mieszkanie dla Młodych, nie czekaj. Został tylko jeden rok, ponieważ program działa do 2018 roku, a środki na obecny, 2017 rok, już się zakończyły!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *