Klasowy telefon w przystępnej cenie – Huawei Y5 II

16-klasowy-telefon

Solidne parametry i atrakcyjna cena – to chyba najkrótszy i najbardziej trafny opis modelu Y5 II. To telefon uniwersalny i z pewnością godny uwagi zainteresowanych kupnem jakościowego smartfona.

Bezawaryjny i stabilny smartfon

W dobie rozwoju technologii, kiedy coraz to nowe rozwiązania pojawiają się w zasadzie każdego dnia, topowe modele komórek pełnią funkcję przenośnych komputerów czy biur. Bywa, że innowacyjne rozwiązania dopuszczane są do użytku tak szybko, że w momencie wejścia na rynek są jeszcze bardzo niestabilne. Wskutek tego telefony często się wieszają bądź ulegają awariom, a taka sytuacja to zawsze kłopot dla właściciela smartfona.

Warto zatem poszukać komórek sprawdzonych i funkcjonalnych, od renomowanego producenta, za jakiego z całą pewnością uchodzi chiński Huawei. Jeszcze do niedawna rozpoznawany głównie za sprawą przenośnych modemów, obecnie kreuje swoistą rewolucję na rynku urządzeń mobilnych. Świetnym przykładem telefonu sprawdzonego i bardzo użytecznego jest Huawei Y5 II.

Solidny i budżetowy telefon

Choć może to zabrzmieć nieco zaskakująco, jednym z największych atutów Y5 II jest jego cena. Nie znaczy to oczywiście, że poza kwotą zakupu, nie ma nic do zaoferowania użytkownikom. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie – biorąc pod uwagę rynkową cenę urządzenia, jego parametry są niebywale atrakcyjne.

Co kryje w sobie Huawei Y5 II?

Jako użytkownik dostrzegasz przede wszystkim praktyczne działanie telefonu, zwracasz szczególną uwagę na występowanie błędów czy zdolności graficzne wyświetlacza. Wszystko to jednak bezpośrednio wynika z jakości podzespołów, jakie zostały zamontowane przez producenta. Warto przyjrzeć się więc silnikowi i innym elementom, dzięki którym Y5 II to tak jakościowe urządzenie.

Smartfon posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 z taktowaniem 1,1 GHz oraz pamięcią operacyjną w wielkości 1 GB. Co ciekawe Huawei świadomie odszedł od pomysłu montażu jednostki ośmiordzeniowej, aby w ten sposób wydłużyć żywotność baterii oraz długość działania na jednym ładowaniu. Z tego właśnie powodu, wedle producenta, Huawei Y5 II pozwala na 310 godzin czuwania oraz 500 minut rozmów bez przerwy.

Huawei wyposażył ten model w pamięć wewnętrzną w rozmiarze 8 GB. Gdyby okazało się, że to za mało, łatwo możesz ją rozszerzyć nawet o 32 GB umieszczając w specjalnym slocie kartę microSD.

Prostota wykończenia jak najbardziej na plus

Huawei Y5 II nie jest telefonem krzykliwym czy przełamującym dotychczasowe trendy wizualne. Raczej wzoruje się na klasycznych konstrukcjach i bazuje na sprawdzonych wzorcach. Odrobiny powagi dodają szerokie ramy po bokach i 3 tradycyjne już przyciski w dolnej części pod wyświetlaczem.

Z pewnością jest to jednak smartfon stosunkowo niewielki w porównaniu z konkurencją. Jego wymiary wynoszą 135,95 mm wysokości, 67,7 mm szerokości oraz 10 mm grubości. Dzięki temu znakomicie leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej podczas użytkowania. Całkowita waga telefonu to 160 g.

Łączność LTE

Nie można zapomnieć o obsłudze standardu LTE. Pozwala on na bardzo szybką transmisję danych, która w przypadku tego modelu dochodzi aż do 150 Mb/s. Z Y5 II w dłoni bez problemu sprawdzisz w Internecie wyniki ulubionej drużyny, przeczytasz codzienne wiadomości lub obejrzysz film on-line. Standard LTE sprawdza się znakomicie także podczas ściągania dużych plików.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *