Jak nawilżać bardzo suchą i wrażliwą skórę?

15561022529_f70abd8cce

Znalezienie dobrego kosmetyku nawilżającego do suchej skóry może być sporym wyzwaniem. Drogeryjne półki wprawdzie uginają się od różnych preparatów, ale nie każdy z nich jest w stanie zapewnić skuteczną pielęgnację problematycznej cerze.

Intensywnie nawilżający, natłuszczający i odżywczy krem to podstawa w pielęgnacji skóry suchej – zarówno tej na twarzy, jak i na ciele. Nie powinien on jednocześnie stwarzać zagrożenia dla skóry wrażliwej, ponieważ w parze z suchością często idzie delikatność i podatność na alergie. Jeżeli nadal szukasz idealnego kremu, podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jego doborze.

Krótki skład to najlepszy skład

Krem do skóry suchej przede wszystkim nie może być przepakowany nadmiarem składników – nie dość, że nie będą one w większości przypadków skuteczne, to jeszcze dodatkowo zwiększają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego też do tego rodzaju skóry poleca się kremy o krótkich, ale treściwych składach, na przykład krem Lipobase, który zbiera wiele pozytywnych recenzji. Bazuje on na wazelinie, parafinie oraz alkoholach tłuszczowych, czyli emolientach, które tworzą na skórze warstwę ochronną zapobiegającą odparowywaniu wody.

Osoby, które preferują naturalną pielęgnację, mogą zastąpić krem Lipobaza i podobne do niego kosmetyki tradycyjne takimi substancjami jak: olej arganowy, olej makadamia, awokado, olej z opuncji figowej, olej kokosowy lub masło shea.

Unikaj konserwantów, barwników i sztucznych zapachów

Osoby ze skórą suchą i wrażliwą powinny również unikać kosmetyków, które zawierają dużą ilość konserwantów, barwników i sztucznych zapachów, ponieważ mogą one podrażniać skórę i zaogniać negatywne objawy.

Regularność się opłaca

Jednokrotne posmarowanie suchej skóry dobrym kremem przyniesie tylko chwilową ulgę. Dla osiągnięcia maksymalnego komfortu bardzo ważne jest regularne stosowanie kosmetyków zarówno na twarz, jak i na ciało. Wmasowywanie kremu do twarzy rano i wieczorem po uprzednim delikatnym oczyszczeniu skóry (na przykład żelem do mycia), a także nakładanie balsamu po kąpieli lub prysznicu to podstawa.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *