Jak ćwiczyć efektywnie?

8-12a6

Ile razy zastanawiałeś się, czy ćwiczysz poprawnie? A może efekty pracy nie były widoczne? Sprawdź, jak to zmienić.

Aktywność fizyczna jest dla każdego

Jak twierdzi stare porzekadło – „sport to zdrowie”. Słowa te w najprostszy sposób tłumaczą sens aktywności fizycznej, która przynosi przecież szereg korzyści dla ludzkiego organizmu. Oprócz atrakcyjniejszej sylwetki czy lepszej kondycji, to także poprawa parametrów krążeniowo-oddechowych oraz samopoczucia. Dzięki systematycznym ćwiczeniom łatwiej podniesiesz się rano z łóżka, z uśmiechem na twarzy rozpoczniesz dzień i to bez względu na wiek czy płeć.

Wszystko dlatego, że aktywność fizyczna jest odpowiednią formą wypoczynku lub treningu dla każdego. Wystarczy dopasować jej formę oraz intensywność, inaczej bowiem należy postępować w przypadku nastolatków czy osób dorosłych, a inaczej z ludźmi w podeszłym wieku. Niemniej profity z ruchu i aktywnego trybu życia są zawsze nie do przecenienia.

Telefon LG K10 – kompan w ćwiczeniach i treningu

Podstawową zasadą w przypadku każdej aktywności fizycznej jest jej systematyczne wykonywanie. Bez względu na to, czy lubisz wieczorne bieganie, wycieczki rowerowe, a może poranny stretching – klucz do osiągnięcia celu to zawsze trzymanie się ustalonego planu. Możesz wybrać dni, w które będziesz ćwiczył, albo ustalić sobie konkretną porę dnia, w której zawsze dysponujesz odrobiną czasu. Ustaw przypomnienia w swoim telefonie LG K10, aby nigdy nie zapomnieć o zbliżającym się treningu.

To nie jedyne zastosowanie nowoczesnych technologii, które wspomoże twoje ćwiczenia, aby wreszcie stały się wydajne, a efekty widoczne były gołym okiem. Wystarczy pobrać jedną z wielu aplikacji mobilnych na smartfona, przeznaczonych dla osób aktywnych i chcących zmienić swój tryb życia na zdrowszy i bardziej fit.

Przykładem tego typu programu jest „Endomondo”. Aplikacja zyskała ogromną popularność wśród użytkowników i nieustannie zachwyca swoją funkcjonalnością. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć pozwala na monitorowanie wielu wskaźników w przypadku różnorodnych aktywności fizycznych. I tak np. podczas biegania mierzy nie tylko pokonany dystans i czas, ale również prędkość czy różnice wzniesień. Do tego pozwala na sprawdzenie najszybszych i najwolniejszych odcinków trasy, a także obejrzenie jej przebiegu na mapie. A po zakończonym treningu wszystkie dane można opublikować w mediach społecznościowych. W ten sam sposób udostępniono opcję oglądania postępów twoich znajomych.

Jeżeli chcesz popracować nad „sześciopakiem”, warto skorzystać z aplikacji w rodzaju „Ćwiczenia na mięśnie brzucha” czy „Codzienne ćwiczenia na brzuch”. Mają one specjalnie przygotowane programy treningowe, które pozwalają na wzmocnienie tej partii ciała. Wszystkie ćwiczenia są precyzyjnie objaśnione, co znacznie ułatwia ich późniejsze, poprawne wykonywanie. Warto stosować się do wszystkich wskazówek, aby już po kilku treningach zauważyć pierwsze efekty.

Bardzo interesującą propozycją jest aplikacja „Jefit Workout Exercise Trainer”. Program można zupełnie bezpłatnie pobrać na wydajny smartfon, jakim jest telefon LG K10. W zasobach Jefit znajduje się ponad 1300 propozycji ćwiczeń, które zostały wzbogacone o szczegółowe opisy i animacje. Dzięki temu możesz samodzielnie stworzyć całkowicie indywidualny program treningowy, a aplikacja automatycznie rozpocznie monitorowanie twoich postępów. Poprzez dołączenie do społeczności użytkowników Jefita, dostępne są również opcje porównywania treningów czy też wzajemnego wspierania się w drodze do upragnionego celu.

Pamiętaj, aby swoje ćwiczenia uczynić efektywnymi i wydajnymi, warto korzystać ze zdobyczy nowoczesnych i mobilnych technologii, a także precyzyjnie trzymać się ustalonego planu. Nie należy również zapominać o osobistej motywacji oraz o przykładaniu się do wykonywanych ćwiczeń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *