Idealny prezent dla każdego mężczyzny? Zegarek!

66286d0760a1844b973448371d2fff7d

Mężczyźni uwielbiają dostawać prezenty, które są przede wszystkim funkcjonalne i przydatne na co dzień. Jeśli do tego dołożymy elegancję, ciekawy design i klasę, otrzymamy możliwość kupienia prezentu idealnego. Wszystkie te cechy łączy w sobie męski zegarek. Pomimo zaawansowanego rozwoju technologicznego, który daje nam możliwość sprawdzenia godziny właściwie na wszystkich elektronicznych urządzeniach, zegarek to wciąż tego rodzaju przedmiot, który jest nie tylko funkcjonalny, ale również poskreśla pozycję społeczną, status i osobowość. Dlatego mężczyźni wciąż bardzo chętnie noszą ten rodzaj biżuterii i dzięki temu jest to świetny pomysł, jeśli szukamy prezentu dla męża, brata czy ojca.

Męski zegarek – o czym pamiętać kupując go?

Zanim wybierzemy konkretny model i rodzaj zegarka, należy pamiętać o kilku kwestiach, których ustalenie pomoże nam w dokonaniu zakupu:

1. Wielkość tarczy

Przede wszystkim trzeba pamiętać o wybraniu właściwego rozmiaru. Oczywiście zegarki męskie i damskie różnią się od siebie wielkością tarczy – męskie są po prostu dużo większe. Trzeba mieć jednak na uwadze, by zegarek nie był większy od samego nadgarstka osoby, której chcemy go wręczyć.

2. Rodzaj zegarka

Duże znaczenie ma także jego rodzaj. Zegarki wizytowe czy wieczorowe muszą być nieco mniejsze, ponieważ dzięki temu będą spokojnie mieścić się pod mankietem koszuli. Natomiast jeśli szukamy zegarka sportowego, jego rozmiar nie jest już tak bardzo istotny, co ułatwia wręczanie go jako prezentu, ponieważ jest niewielka szansa, że naprawdę nie trafimy z rozmiarem.

3. Styl zegarka

Będąc już w wątku rodzajów zegarków, nie można zapomnieć o tym, że wręczając zegarek w prezencie, musi on być dopasowany do stylu, w jakim ubiera się osoba obdarowywana i na jaką okazję będzie go używać najczęściej. Możemy wybierać bowiem spośród zegarków wizytowych, wieczorowych, sportowych oraz do noszenia na co dzień. Każdy z nich będzie charakteryzował się innym stylem. Dlatego, jeśli mąż pracuje w biurze, co przekłada się na częste spotkania o charakterze biznesowym, z powodzeniem możemy wybrać zegarek wizytowy. Z kolei dla podróżników i mężczyzn ceniących sobie aktywny tryb życia idealnym prezentem będzie zegarek bardzo odporny na uszkodzenia, czyli zegarek G-Shock. Wybierając na prezent zegarek G-Shock marki Casio, możemy mieć pewność, że stawiamy na modny wygląd połączony z klasyką, który świetnie sprawdzi się nie tylko jako uzupełnienie stroju, ale również jako praktyczny i funkcjonalny gadżet.

Ceny zegarka

Oczywiście prezent powinien być dopasowany przede wszystkim do naszych możliwości finansowych. Niemniej wybierając na prezent zegarek, powinniśmy również pod uwagę wziąć to, by jak najdłużej posłużył osobie obdarowanej. Dlatego najlepiej wybrać taki zegarek, który będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów, jak na przykład skórzany pasek czy srebrna lub złota tarcza. Trzeba także zwrócić uwagę na markę zegarka, sprawdzając, czy jakość oferowanego produktu jest adekwatna do jego ceny. W przypadku wielu firm na cenę zegarka wpływ ma przede wszystkim logo marki, a niekoniecznie mechanizm działania samego produktu. Aby kupić zegarek dobrej jakości, najlepiej wybierać firmy z długoletnim stażem, specjalizujące się przede wszystkim w produkcji zegarków. Oczywiście prym wiodą firmy szwajcarskie i japońskie. Podczas dokonywania zakupów warto zwrócić uwagę, czy zegarek posiada elementy wykonane w Szwajcarii, co może gwarantować jego jakość. Lepiej wystrzegać się natomiast popularnych sklepów sieciowych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *