Golenie brody – najważniejsze zasady

brzytwa

Strzyżenie brody to prozaiczne zajęcie, do którego wystarczy brzytwa do golenia. To nie do końca prawda, zważywszy ile błędów popełnianych jest każdego dnia. Rwanie się do jednorazówki to nie najlepszy sposób, jeśli zależy nam na ładnym oraz zadbanym wyglądzie. Zatem warto poznać najważniejsze zasady dotyczące golenia i wprowadzić je do codziennej pielęgnacji. Bo tak, strzyżenie to również etap dbania o odpowiedni wygląd męskiej twarzy.

I. Krótka analiza

Jeśli golenie ma zakończyć się sukcesem, a nie chęcią założenia worka na głowę, powinno zacząć się od krótkiej analizy tego, co już mamy na twarzy. Warto przyjrzeć się, czy broda nie jest pokręcona, albo czy rośnie równo. To ważne, ponieważ takie dysproporcje po odpowiednim skróceniu włosów naprawdę widać, co może skończyć się dość karykaturalnym wyglądem. Oglądamy więc brodę oraz oceniamy jej stan.

II. Co chce osiągnąć?

Całkowite strzyżenie, modelowanie czy zapuszczanie brody. To wszystko trzeba wiedzieć, nim zabierzemy się za brzytwę do golenia. Całkowicie inaczej podchodzi się do skrócenia włosów oraz do ich całkowitego pozbycia się. Z tego względu, nim jeszcze nałożymy piankę do golenia, trzeba jasno ustalić, jaki finalny efekt nas obchodzi. Ma to duże znaczenie w przypadku doboru techniki golenia oraz niezbędnych do tego narzędzi.

III. Dobór narzędzi

Brzytwa do golenia a może jednorazówka? Wszystkiego można używać, ale z głową. Pierwsza propozycja jest najostrzejsza i najdokładniejsza, dlatego poleca się ją podczas całkowitego usuwania zarostu. Prawie każdy odradza już jednorazówek, słusznie, ponieważ większość osób źle z nich korzysta. Służą do jednokrotnego użytku i tak powinno zostać. Wszyscy, którzy potrzebują rozwiązań na dłużej powinni zainteresować się brzytwami do golenia.

bluebeards-revenge

IV. Pianka, żel – czy są niezbędne?

Ilu ludzi, tyle opinii. Uznaje się jednak, że dobra pianka do golenia potrafi zdziałać cuda. I to prawda, nawet najtwardsze włosy potraktowane wysokiej jakości produktami, można zmiękczyć na tyle, aby możliwe było bezstresowe ich usunięcie. Zasada jest jedna, nie golimy brody na sucho, wykorzystujemy tylko sprawdzone kosmetyki i obserwujemy. Jeśli dany produkt podczas samego golenia się nie sprawdza, to znaczy że trzeba poszukać innego, który zacznie.

V. Określenie granic

Brzytwa do golenia ma to do siebie, że pozwala na dokładne określenie obszarów, których trzeba się pozbyć. Kluczowe jest tutaj jednak wiedzieć, których. I właśnie po to, we wcześniejszych punktach, wskazywaliśmy na fakt, że trzeba dokładnie wiedzieć, jaki efekt końcowy chce się uzyskać! Aby ogolić się sprawnie, uzyskując przy okazji pożądany efekt, trzeba wyznaczyć granice, w których broda ma być. Po za nimi, trzeba się jej całkowicie pozbyć.

VI. Strzyżenie od góry

Gdzie zacząć golenia? Od prawej, lewej, może od dołu? Odpowiedź jest prosta, od góry. Najpierw usuwamy zarost, który jest poza wyznaczonymi przez nas granicami, a następnie przechodzimy od razu do modelowania. Strzyżenie od góry pozwala na takie prowadzenie brzytwy do golenia, że raczej nie zdarzy się tak, abyśmy ścieli zbyt dużo. A co wiąże się często z niezbyt ciekawymi konsekwencjami, takimi jak nierówna broda.

VII. Pielęgnacja po strzyżeniu

Pozbyliśmy się już zarostu, a więc co dalej. Warto dać sobie chwilę i przyjrzeć się, czy faktycznie ścięliśmy, co chcieliśmy. Zarost potraktowany pianką czy żelem, potrafi być całkiem niewidoczny, dlatego przed zakończeniem golenia, warto odrobinę poczekać. Kiedy już wszystko zetniemy, czas na balsam po goleniu. Nigdy nie używamy wody po goleniu! Stworzona na bazie alkoholu, silnie podrażnia skórę, a nie o to chodzi.

VII. Ostatni etap: odnowa brody

Często zapominana część, szczególnie przez osoby, które za każdym razem ścinają zarost na zero. Oprócz balsamu kojącego, warto wetrzeć w skórę twarzy olejek odżywczy, który pozwoli pobudzić mikrokrążenia, co w przyszłości zaowocuje mocniejszą brodą, a przede wszystkim równą. Nie jesteśmy symetryczni, ale kilka prostych zabiegów po zakończeniu zabawy z brzytwą do golenia, na pewno nikomu nie zaszkodzi.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *