TOP10: Interesujące fakty o kawie

logo kawa

Dla wielu ludzi dzień bez kawy jest dniem straconym. Kawa budzi nas ze snu i sprawia, że udaje nam się przeżyć kolejny ciężki dzień w pracy czy na uczelni. Dlatego, gdy dziś popijacie poranną kawę zachęcamy do przeczytania 10 interesujących faktów na temat tego czarnego napoju.

10. Konsumpcja

Świat konsumuje około 2,25 miliarda filiżanek kawy każdego dnia.

Coffee-Beans-Map

9. Kocia Kawiarnia

W Korei i Japonii znajduje się unikatowa „Cat Cafe” gdzie można iść napić się kawy przytulając mruczące kocięta godzinami.

Cat Cafe

8. Sprzedaż kawy

Kawa jest drugim pod względem wartości sprzedaży towarem na świecie. Wyprzedza ją tylko ropa naftowa.

7. Efektywne picie kawy

Kawa daje najlepsze efekty jeśli jest konsumowana między 9.30 a 11.30 z rana.

coffee-time

6. Ziarna kawy

Ziarna kawy nie są faktycznie ziarnami. Tak naprawdę są to pestki owoców.

5. Dzień dobry

We Francji istnieje kawiarnia, w której nie mówienie „dzień dobry” oraz „proszę” powoduje, że płacisz więcej za kawę. Oryginalny sposób na uczenie ludzi kultury.

Kawę  Poproszę

4. Kawa rozpuszczalna

Historia kawy rozpuszczalnej sięga roku 1910 kiedy wymyślił ją pewien dżentelmen o ciekawie brzmiącym nazwisku George Washington.

first-instant-coffee

3. Kawa i krew

Picie kawy bogatej w kofeinę znacząco poprawia przepływ krwi.

2. Kawa poprawia nastrój

Wypicie filiżanki kawy może poprawić nam nastrój – jak pokazują badania po wypiciu kawy podnosi się poziom serotoniny czyli tzw. hormonu szczęścia. Ponadto kawa zwiększa produkcję dopaminy tj. hormonu, który uaktywnia w mózgu ośrodki przyjemności.

kawa

1. Najdroższa kawa

Najdroższą kawą świata jest Kopi Luwak – czyli kawa produkowana z ziaren przetrawionych przez cywety.  Dzięki temu, że ziarna Kopi Luwak przechodzą przez układ trawienny zwierzęcia tracą się celulozowąosłonkę i goryczkowy smak. 100 gram takiej kawy kosztuje około 300 złotych, a jej roczna produkcja waha się w granicach 300-400 kg.

Indonesians Farm Civet Cats To Produce World's Most Valuable Coffee

Poza tematem odnośnie kawy…… Od kilku dni można w McDonald’s napić się z samego rana kawy za darmo. Wystarczy podejść do kasy lub podjechać do okienka i porosić o darmową małą czarną, a miła obsługa uraczy nas gorącym kubkiem kawy. Promocja trwa do 6 kwietnia 2014 roku. Trzeba przyznać, że oryginalna forma reklamy i tworzenia marki. Zapraszamy do korzystania.

Kawa z Maca


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *