Dzierżawa zbiornika na gaz płynny do ogrzewania domu

pexels-photo-160158

Aby korzystać z wygodnego ogrzewania gazowego w swoim domu, nie trzeba wcale podłączać się do sieci gazowej, ponieważ można skorzystać z instalacji zbiornikowych. Są to instalacje, które wykorzystują zbiorniki gazowe montowane na posesji. Nie trzeba jednak kupować ich na własność, ponieważ można je wydzierżawić.

Praktycznie każdy dostawca gazu LPG do gospodarstw domowych jest w stanie zaoferować swoim klientom także usługę dzierżawy zbiorników. W cenie najczęściej można także otrzymać montaż oraz wykonanie instalacji gzowej, dlatego też na start nie trzeba ponosić sporych kosztów.

Firma, która udostępnia zbiornik, przygotowuje dla klienta projekt, buduje instalację, a następnie dostarcza gaz, zajmuje się przeglądami okresowymi, a gdy zbiornik nie będzie już potrzebny, w takim przypadku przeprowadzi jego demontaż.

Ile kosztuje dzierżawa zbiornika?

Cena związana z dzierżawą zbiornika nie jest wysoka – zwykle to kilkadziesiąt złotych dodatkowo do rachunku lub też wyższa cena gazu, która może wynosić około 1 złotego więcej za litr. Często też konieczne jest podpisanie umowy zobowiązującej do zużycia określonej ilości gazu przez dany okres, na przykład 5 czy 15 tysięcy metrów sześciennych, dlatego wcześniej należy określić, ile szacunkowo gazu będzie się zużywało. Wcześniejsze zerwanie umowy może wiązać się z koniecznością zapłaty kary finansowej.

Przy dzierżawie można wybrać jedną z kilku metod rozliczeń – można płacić z góry za dostarczony gaz, można również płacić miesięcznie za zużyte paliwo zgodnie ze wskazaniami licznika. Niektóre firmy oferujące dostawę gazu również wprowadziły opłatę abonamentową polegającą na jednakowej wysokości rachunków w ciągu całego roku, dlatego wtedy koszt instalacji gazowej w domu nie będzie tak wysoki podczas zimowych miesięcy.

Kiedy warto dzierżawić zbiornik?

Zasadniczo jest to najbardziej korzystna opcja w sytuacji, gdy planuje się w najbliższym czasie kupić zbiornik czy podłączyć się do sieci gazowej, ponieważ dzierżawa nie jest na dłuższą metę opłacalna. Gdy wobec tego chodzi o regularne korzystanie z gazu ze zbiornika, kupienie zbiornika na własność będzie lepszym rozwiązaniem.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *