Dla kogo jest szkolenie z czasu pracy? Kiedy warto wziąć w nim udział?

laptops-593296_1920

Szkolenie z czasu pracy to wygodny sposób na zdobycie wiedzy z tego zakresu, za pomocą kursu online dedykowanego branży transportowej. Jest ono skierowane do wszystkich, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę, którą reguluje Kodeks Pracy. Przeznaczone jest ono zarówno do osób pracujących w dziale kadr, które dokonują rozliczeń i kontroli czasu pracy, menedżerów, spedytorów i logistyków zatrudnionych w firmach transportowych, jak i samych kierowców.

Precyzyjna ewidencja i rozliczanie czasu pracy kierowców

Czy wiesz, jak istotna jest umiejętność prawidłowego planowania oraz rozliczania czasu pracy? Oprogramowanie dedykowane rozliczaniu i analizie czasu pracy kierowców to wygodny sposób na dokładną ewidencję zgodną z przepisami. Jednakże, aby być w stanie w pełni je wykorzystać, warto zapisać się na szkolenie z czasu pracy, którego celem jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy z zakresu prawidłowego planowania i rozliczania czasu pracy.

Uczestnicy tego rodzaju kursów mogą zapoznać się z zasadami dotyczącymi m.in.:

– prowadzenia dokumentacji pracowniczej kierowców,

– składników wynagrodzenia,

– czasu jazdy ciągłej i jazdy dziennej,

– czasu pracy w porze nocnej,

– dziennych okresów odpoczynku,

– rozliczania nadgodzin kierowców,

– rozliczania delegacji kierowców,

– rozliczania płacy minimalnej na terenie różnych krajów,

– opisywania naruszeń,

– aktualnymi zmianami prawnymi w tej dziedzinie.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat czasu pracy kierowców

Szkolenia z czasu pracy to kompleksowe kursy, podczas których dowiesz się wszystkich niezbędnych rzeczy na ten temat. Bez względu na to, czy jesteś kierownikiem, specjalistą działu kadrowo-płacowego czy kierowcą.

Praca kierowców posiada określone ramy czasowe, w ciągu których powinni oni wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Czas ten jest ściśle określony przepisami prawa obowiązującymi zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Przestrzeganie czasu pracy kierowcy jest bardzo istotne z punktu widzenia jego bezpieczeństwa oraz wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Szkolenie z czasu pracy – co jeszcze ma znaczenie?

Warto zwrócić uwagę czy wybrane szkolenie z czasu pracy jest uzupełniane o nowe lekcje i oferuje roczny dostęp, tak jak np. to przygotowane przez Akademię Czasu Pracy. Ponadto dobrze, by taki kurs posiadał dodatkowe materiały – chociażby w postaci e-booków, dzięki którym uczestnicy mogą jeszcze bardziej pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę. Z takim wsparciem każde zagadnienie pojmiesz z łatwością.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *