Disco polo – muzyka narodowa Polaków?

60_54747724

Kiedyś popularne, potem zapomniane, dzisiaj znów wraca do łask – disco polo coraz częściej uznawane jest za muzykę narodową Polaków. Ten charakterystyczny dla polskiej sceny muzycznej gatunek ma już ponad dwadzieścia lat.

W ostatnim czasie powstała telewizja poświęcona disco polo, działają stacje radiowe, które są skoncentrowane na tym gatunku muzycznym, ale z drugiej strony wielbicieli disco polo tak naprawdę trudno znaleźć. Dlaczego? W dużej mierze nie lubimy przyznawać się do tego, że słuchamy disco polo, ponieważ nadal muzyka ta uznawana jest za obciachową. Pomimo tego możemy słuchać jej podczas różnych wydarzeń – jest ona przede wszystkim wybierana jako muzyka biesiadna oraz muzyka weselna.

Piosenki disco polo często uznawane są za kiczowate, a wręcz po prostu głupie, ale niemalże każdy z nas zna takie utwory jak „Wolność” Boysów, „O miła moja” Top One czy „Biały Miś”. Oczywiście, to tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich o wiele więcej.

Muzyka disco polo jest dzisiaj coraz łatwiej dostępna, także za sprawą nowych technologii. Kiedyś jedynym sposobem na posłuchanie disco polo było oglądanie programów telewizyjnych, między innymi popularnych „Disco Relax” oraz „Disco Polo Live” w telewizji Polsat. Teraz jednak można słuchać disco polo praktycznie bez ograniczeń. Warto zwrócić szczególną uwagę na radia internetowe, które mają specjalne kanały radiowe, na których grane jest tylko disco polo – nowości oraz szlagiery znane chyba przez każdego.

Co więcej, coraz częściej można dzisiaj posłuchać muzyki disco polo na żywo. Artyści koncertują nie tylko w Polsce, ale również docierają do innych krajów, między innymi do Wielkiej Brytanii czy do Niemiec, gdzie grają dla naszej Polonii. Otwierane są także kluby muzyczne, gdzie można posłuchać disco polo, dlatego jeżeli chcesz bawić się w tych rytmach, masz w czym przebierać.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *