TOP10: Aktualne ciekawostki z Soczi

Soczi

Za nami kilka dni XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W związku z tym przytaczamy 10 ciekawostek związanych z tym wielkim wydarzeniem sportowym.

10.Trailer

Oficjalny trailer promujący igrzyska w Soczi zaprezentowany przez stację BBC Sport, został wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego.

Trailer Soczi

9. Złote Medale

W złotych medalach Zbigniewa Bródki, Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk zostały umieszczone fragmenty meteorytu, który spadł niedaleko Czelabińska. 15.02.2014 minęła pierwsza rocznica tego wydarzenia.

Złoty medal w Soczi

8. Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał dwa konkursy indywidualne podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. W historii było jeszcze zaledwie dwóch skoczków, którzy tego dokonali. Matti Nykanen w Calgary w 1988 roku oraz Simon Amman w Salt Lake w 2002 i w Vancouver 2010 wyprzedzając dwukrotnie Adama Małysza.

KAmil Stoch złoty medal

7. Noriaki Kasai

Noriaki Kasai jest najstarszym medalistą olimpijskim w skokach narciarskich w Soczi. Medal zdobył w wieku 41 lat i 8 miesięcy.

kasai

6. Ex-aequo

Pierwszy raz w historii igrzysk zimowych zwyciężczyniami narciarskiego zjazdu zostały dwie zawodniczki. Słowenka Tina Maze i Szwajcarka Dominique Gisin osiągnęły taki sam wynik, przez co obie zostały uhonorowane złotymi medalami. Zawodniczka, która w tej konkurencji zajęła 3 miejsce była jedynie o 0,1 s wolniejsza niż zwyciężczynie.

Tina Maze i Dominique Gisin

5. Kask Stocha

Jedną z osób projektujących kask Kamila Stocha była jego małżonka Ewelina. Natomiast umieszczenie biało-czerwonej szachownicy na kasku skoczka, wymagało zgody Ministra Obrony Narodowej.

Kask Stocha

4. Rękawice Saneczkarzy

Rękawice saneczkarzy, którymi odpychają się od lodowej rynny rozpoczynając bieg posiadają specjalne nakładki z kolcami.

Rękawice saneczkarzy

3. Meksykanin na Olimpiadzie

Hubertus von Hohenlohe – jest jednym z ciekawszych uczestników olimpiady w Soczi. To niemiecki członek rodziny szlacheckiej, który jest jednocześnie gwiazdorem muzyki POP i fotografem. Mimo niemieckiego pochodzenia wystartuje w slalomie jako jedyny reprezentant Meksyku.

Hubertus von Hohenlohe

2. Pakistan

Innym wyjątkowym zawodnikiem, będzie 18letni Muhammad Karim, który jest jedynym przedstawiciele Pakistanu. Narciarz nauczył się jazdy na drewnianych nartach zrobionych przez jego wuja.

Muhammad KArim

1. Jedzenie

Rosyjskie władze zabroniły reprezentacjom olimpijskim przywożenia własnych produktów spożywczych. Wyjątek zrobiono dla Therese Johaug, która wzięła ze sobą ponad 60 kg … koziego sera 🙂

Therese Johaug

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

1 Komentarz

  1. Jurekei

    16 kwietnia 2015 at 21:32

    Dobry post polecam Jesteście pewni, że to najlepsze rozwiązani? Przeprasza, ale jakoś nie jestem zbytnio przekonany do Waszych odpowiedzi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *