5 zalet montażu sterownika pompy CO. Dlaczego warto?

komfort

Za pomocą nowoczesnych sterowników można skutecznie kontrolować i zarządzać pracą urządzeń grzewczych. Sprawdź 5 zalet wynikających z montażu sterownika pompy centralnego ogrzewania!

Czym jest sterownik pompy CO?

Pompa centralnego ogrzewania jest urządzeniem, które wprawia w ruch wodę w instalacji centralnego ogrzewania. Ogrzana woda jest następnie transportowana do grzejników, które oddają ciepło do pomieszczeń. W zwykłej instalacji centralnego ogrzewania pompa włączona jest stale. Nie zawsze jednak jest to konieczne, na przykład wtedy, gdy temperatura rośnie. Wówczas pompę można wyłączyć ręcznie. Nie jest to jednak koniecznie, gdy zastosuje się sterownik pompy CO. Urządzenia jak sterowniki pomp – https://salus-controls.pl/sterowniki-pomp/ przeznaczone do pomp centralnego ogrzewania. Wyposażone są w czujniki temperatury oraz w układy sterujące pompą ciepła. Po podłączeniu do niej mogą ją włączać i wyłączać.

Sterownik pompy CO – dlaczego warto go zamontować?

Z montażem sterownika pompy CO związanych jest wiele zalet. Sprawdź, dlaczego warto montować sterowniki pomp w instalacji centralnego ogrzewania!

1. Oszczędność czasu na sterowaniu – dzięki temu nie trzeba samodzielnie włączać i wyłączać pompy, ponieważ urządzenie robi to automatycznie.

2. Niższe koszty – sterownik wyłącza pompę wtedy, gdy nie musi pracować, na przykład przy wyższych temperaturach, dlatego nie pobiera ona wtedy prądu, co daje dodatkowe oszczędności.

3. Optymalna temperatura – sterownik na podstawie ustawionej temperatury zadba o to, aby temperatura w pomieszczeniach była optymalna. Bardzo dobrze współpracuje ze sterownikiem temperatury zamontowanym w pomieszczeniu – wtedy można uzyskać optymalny poziom oszczędności.

4. Ochrona pompy centralnego ogrzewania – sterowniki pomp wyposażone są w dodatkowe funkcje zabezpieczające je przed uszkodzeniem, na przykład funkcję antystop chroniącą przed zastaniem w sezonie grzewczym czy funkcję antyzamarzania, która sprawdzi się wtedy, gdy budynek nie jest ogrzewany podczas chłodnych dni.

5. Większa wygoda – w domach, w których został zamontowany sterownik pompy, można mieszkać jeszcze wygodniej.

Ile kosztuje sterownik pompy CO?

Koszty związane z montażem sterownika pompy centralnego ogrzewania nie są wysokie, dlatego warto pomyśleć o takiej inwestycji. Najprostsze modele to wydatek nawet poniżej 100 złotych. Te wyższe klasy, wyposażone wyświetlacze, mają już wyższe ceny, jednak i tak oszczędności, jakie oferuje sterownik, pozwalają na szybkie zredukowanie kosztów i zwrot z inwestycji.

Sterowniki pompy centralnego ogrzewania można kupić bezpośrednio na stronach ich producentów, a także w sklepach z urządzeniami grzewczymi, marketach budowlano-remontowych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *