5 najsłynniejszych komediopisarzy. Sprawdź, czy znasz ich sztuki!

photo-1503095396549-807759245b351

Komedie poprawiają nastrój, rozśmieszają – a nierzadko także uczą. Pozwalają spojrzeć na świat i społeczeństwo z odpowiednim dystansem. Wszyscy znamy Aleksandra Fredro czy Moliera – dziś przedstawiamy natomiast komediopisarzy współczesnych, których sztuki nieprzerwanie bawią gości teatrów!

 

Ray Cooney

Ray Cooney nie bez powodu określany jest mianem mistrza farsy. To on jest autorem najczęściej granych sztuk teatralnych, takich, jak „Mayday” czy ,,Kochane pieniążki”. Ray tworzy historie oparte na nieprawdopodobnym ciągu zdarzeń, przy czym zwykle zostaje on zapoczątkowany niepozornym wydarzeniem. Kiedy podczas sztuki Raya wydaje Wam się, że historia doszła do punktu kulminacyjnego, tak naprawdę to dopiero początek! Dowiedz się więcej o sztuce Raya ,,Hotel Westminster”, granej obecnie w teatrach: https://teatrkomedia.pl/.

Michael McKeever

To autor 18 sztuk teatralnych, laureat wielu nagród, nagradzany wielokrotnie za swoje komedie. W swoich utworach łączy style i tematy. Chętnie wykorzystuje czarny humor i ostre słownictwo. Kpi z ludzkiej hipokryzji i wad społeczeństwa, tworząc wymowne, bezlitosne satyry, jak np. ,,Apartament Prezydencki”.

Henry Shields

To młody komediopisarz, który w duecie z Henrym Lewisem i Jonathan Sayerem stworzył jedną z najbardziej udanych współczesnych sztuk o napadzie, o jakże wymownym tytule – ,,Komedia o napadzie na bank”. Motyw rabunku przewija się w sztukach dość często, a Henry Shields wprowadza tego typu utwory na wyższy poziom. Przedstawia absurdalne, pełne śmiechu sceny jedna po drugiej – na jego spektaklach nie czeka Was nuda!

Richard Bean

Richard Bean to twórca, który nie boi się przerabiać słynnych sztuk, przenosząc je do współczesności. W ten sposób powstał ,,Człowiek dwóch szefów” – błyskotliwa komedia na podstawie sztuki Carlo Goldoniego. Bean zakłada także, że należy angażować publiczność, sprawnie łącząc klasyczną sztukę teatralną z nowoczesnym stand-upem.

David French

Ten komediopisarz postanowił poruszyć w teatrze sprawy… samego teatru! W sztuce ,,Trema” obnaża wszystkie wady aktorów, scenarzystów, reżyserów – a nawet autorów sztuk. To coś, czego jeszcze nie było: zdecydowanie warte zobaczenia!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *