5 cech dobrego beats dj

Charismatic disc jockey at the turntable. DJ plays on the best, famous CD players at nightclub during party. EDM, party concept.

W każdym zawodzie można wyróżnić zestaw najbardziej pożądanych cech, które czynią daną jednostkę mistrzem w jej fachu. Nie inaczej jest w przypadku beats dj’ów – niezależnie od tego, czy uznamy tę funkcję za zawód czy po prostu pasję, dobrą imprezę potrafi rozkręcić tylko dobry beats dj. Ale co to właściwie znaczy? Jakimi cechami powinien się odznaczać prawdziwy profesjonalista w temacie winyli i remiksów? Oto pięć kwestii, które wydają nam się kluczowe.

1. Ma własny, charakterystyczny styl

Jak w każdym twórczym zawodzie, tak i w didżejce liczy się przede wszystkim oryginalność i niepowtarzalność. Dobry beats dj powinien więc przede wszystkim być sobą i miksować tracki według własnego, niebanalnego pomysłu. Ideałem zaś wydaje się wypracowanie takiego indywidualnego stylu, który będzie rozpoznawalny przez fanów. Tak robią to najwięksi – kiedy słyszysz kawałek Martina Garrixa, nie masz przecież wątpliwości, że to właśnie Garrix, prawda?

2. Jest otwarty i poszukuje inspiracji

Własny styl nie oznacza jednak, że beats dj powinien tkwić w jednym schemacie. Zamknięcie się na nowe propozycje, nowe klimaty i nowe rozwiązania to najgorsze, co może mu się przytrafić. Dlatego też dobry beats dj nie boi się eksperymentów i ciągle szuka nowych brzmień, nowych sposobów łączenia tracków, a także nowych scen, na których mógłby się zaprezentować.

3. Reaguje na potrzeby widowni

Beats dj swoje umiejętności prezentuje najczęściej na imprezach i koncertach. By zapewnić widowni dobrą zabawę, musi utrzymywać z nią kontakt i wyczuwać jej potrzeby – jeśli np. widzi, że impreza zdaje się wygasać, powinien sięgnąć po coś naprawdę energicznego. Empatia to podstawa!

4. Ciągle się uczy

Najgorsze, co można zrobić niemal w każdym zawodzie, to stwierdzić, że osiągnęliśmy poziom mistrzowski i spocząć na laurach. W przypadku beats dj jest podobnie – nawet jeśli faktycznie zdobył on uznanie w swoim środowisku, opracował własny styl i doczekał się wiernego grona fanów, nie powinien poprzestawać tylko na tym. Muzyków lubimy bowiem przede wszystkim za to, że nieustannie nas zaskakują, odważnie wkraczając na nowe ścieżki. Bez tego nie daje się zbyt długo pozostać na szczycie…

5. Często gra na żywo

Fani muzyki klubowej potwierdzą z pewnością, że najlepiej słucha się jej na żywo – można wtedy poczuć prawdziwy przepływ energii pomiędzy beats dj’em a jego publicznością. Dlatego też w środowisku electronic dance music najbardziej ceni się właśnie tych dj’ów, którzy niestrudzenie koncertują i pojawiają się na wielu imprezach. Mówimy tu zarówno o dużych wydarzeniach, jak Audioriver Festival w Płocku, jak i znacznie bardziej kameralnych imprezach.

Zgadzacie się z nami? Co dodalibyście do tej listy?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *