3 pomysły na kreatywny wieczór kawalerski

escape-room

Wieczór kawalerski zdarza się tylko raz w życiu, dlatego warto spędzić go w nietuzinkowy sposób. Wiele zależy od świadka, który jest głównym organizatorem takiego wydarzenia. To od jego kreatywności i znajomości pana młodego zależy dobra zabawa. Impreza jak z filmu „Kac Vegas”? To jeden z najpopularniejszych scenariuszy takiego wieczoru. Dlatego postanowiliśmy przedstawić kilka pomysłów na zorganizowanie kreatywnej zabawy w męskim gronie.

Paintball

Popularna gra zespołowa wkroczyła do scenariusza wieczorów kawalerskich. To dobry sposób na spędzenie wieczoru w gronie najbliższych znajomych, z którymi zabawę będzie można wspominać przez długi czas. Na czym polega? Grupa dzieli się na dwie drużyny, które walczą przeciwko sobie. Pozorowana walka odbywa się za pomocą markerów i urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej. Strzela się kulkami wypełnionymi farbą na bazie żelatyny spożywczej. Jeśli przeciwnik zostanie trafiony, a kula pozostawi na jego ubraniu kolorowy ślad – oznacza to, że został wyeliminowany z gry. Paintball jest rodzajem zabawy, w której mamy do czynienia z bronią, więc warto pamiętać i mieć na uwadze zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Escape room

Chcesz poczuć się jak prawdziwy detektyw i rozwiązać szereg zagadek, aby wydostać się z zamkniętego pokoju? Jeśli tak, to ten pomysł na zorganizowanie kreatywnego wieczoru kawalerskiego jest dla Ciebie. Escape room, czyli pokój zagadek to miejsce, w którym zamykana jest 4-6-osobowa grupa na 45-60 minut. W tym czasie należy wykazać się zdolnościami logicznego myślenia i połączyć szereg różnych zagadek w jedną całość. Jeśli grupa będzie ze sobą współpracować – na pewno się uda! – Aby wyjść z pokoju trzeba odgadnąć szyfr do kłódki. Nie każdej grupie się to udaje. W razie problemów organizatorzy zawsze oferują pomoc. Bieżące monitorowanie sytuacji panującej w pokoju pozwala na udzielenie podpowiedzi na każdym etapie rozwiązywania zagadek. Często to pozwala nakierować grupę na prawidłowe rozwiązanie i pomóc jej wydostać się z zamkniętego pomieszczenia – mówi Fryderyk Gajewski z firmy Captivity, która organizuje escape room w Warszawie.  

Quady

To idealny pomysł na wieczór kawalerski dla fanów motoryzacji. Rajd na quadach można połączyć z weekendowym wyjazdem i spędzić go z dala od wielkiego miasta. Jazda po bezdrożach na rajdowym torze, pokonywanie przeszkód i stromych podjazdów, to prawdziwe emocje i adrenalina dla każdego mężczyzny. Po szaleństwie na torze, z grupą najlepszych znajomych można rozpalić ognisko i wspólnie świętować ostatnie wolne chwile kawalera.

Pomysłów na spędzenie kreatywnego wieczoru kawalerskiego jest znacznie więcej. Warto przemyśleć, jak powinien wyglądać ten dzień, bo nie zawsze tradycyjne wyjście do klubu będzie idealnym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje pan młody i czy grupa chce spędzić czas w inny, nietuzinkowy sposób.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *