TOP10: 10 gier planszowych dla całej rodziny

FAMILY GAME

Kolejny wieczór przed telewizorem? Komu taki scenariusz się znudził, powinien zaprosić wszystkich domowników do stołu z grą planszową. Oto 10 najciekawszych propozycji na ten sezon.

 

Goool!

Gracze wcielają się w trenerów drużyn piłkarskich. Ich celem jest zdobycie jak największej liczby goli, dlatego muszą konstruować swoje własne akcje, ustawiać obronę i przeszkadzać przeciwnikom w trafieniu do bramki. Taką grę znajdziemy m.in. w dziale zabawek na Merlin.pl.

 

Wyprawa HMS Beagle

Gracze zamieniają się w członków wyprawy Darwina. Gra toczy się według pięciu scenariuszy: zbieranie okazów przyrodniczych, naprawa statku, walka ze sztormem, porwanie przez tubylców, przetrwanie epidemii. Kto dotrwa do samego końca ekspedycji, wygrywa.

 

Królestwo w budowie

Zawodnicy tworzą swoje królestwa na planszy z dziewięcioma rodzajami terenu. Każdy władca dąży do tego, by stworzyć jak największą posiadłość na najlepszych gruntach. Dotarcie do wyjątkowych lokalizacji umożliwia przeprowadzenie działań specjalnych, na przykład przeniesienie osady na lepsze ziemie.

 

Przebiegłe Wielbłądy

Zawodnicy wystawiają do wyścigu swojego wielbłąda i muszą nim tak pokierować, by dotarł do mety jako pierwszy. A to nie jest łatwe, bo wielbłądy są bardzo przebiegłe i potrafią zastawiać nieprzyjemne pułapki, dzięki którym wyprzedzają rywali.

 

Pędzące Jeże

Gracz musi doprowadzić jeża do ulubionej przekąski. Przemieszczanie jest możliwe dzięki kartom, a gracz musi sam decydować, które karty zostawić, a które wyłożyć. Wygrywa ten, kto zachowa najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża.

 

Lady Alice

To gra detektywistyczna, a zadaniem graczy jest odnalezienie porywacza. Każdy zawodnik otrzymuje jedną wskazówkę i część dowodów, które pomogą rozwiązać zagadkę. Wygrywa oczywiście ten, kto jako pierwszy odkryje całą prawdę.

 

Time’s Up!

Gracze dobierają się w pary i w ciągu 30 sekund muszą odgadnąć jak najwięcej haseł ukrytych na wyciągniętej karcie. Liczy się dobra znajomość przeciwnika, bo skojarzenia bywają bardzo specyficzne.

 

Klinika dla pluszaków

Podczas operacji zawodnik wyjmuje pęsetą chore części zabawki, ale nie może dotknąć krawędzi rany. Jeśli lekarz zrobi błąd, rozlega się brzęczenie.

 

Mumia

Gracze szukają skarbów w egipskich piramidach i muszą unikać starożytnych pułapek. Młodsze dzieci grają według reguł podstawowych, doświadczeni i starsi gracze mogą korzystać z trudniejszych opcji dodatkowych.

 

Look

Gra przestrzenna, w której zawodnicy odgadują, jaki widok rozpościera się z konkretnego pola na planszy. Za każdą poprawną odpowiedź naliczane są punkty.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *